Category: Rock

Doko - Dallëndyshet E Pranverës Komuniste - Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare (Vinyl)

02.10.2012 / / Rock

8 Replies to “ Doko - Dallëndyshet E Pranverës Komuniste - Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare (Vinyl) ”

  1. Qindra qytetarë serbë janë mbledhur sot në Sheshin “Nikola Pashiq” në Beograd, nën organizimin e partisë opozitare Partia Demokratike Serbe (DSS), për të protestuar, siç thonë ata, kundër “tradhtisë së madhe me Kosovën” Siç raporton “Beta”, kryetari i DSS, Millosh Jovanoviq, duke iu drejtuar të pranishmëve në protestë, ka thënë se “Kosova është Serbi dhe [ ].
  2. May 29,  · Sipas tij, me anë të kësaj ore mësimore janë vënë në pah vuajtjet që ka shkaktuar regjimi diktatorial përgjatë 45 viteve dhe pasojat që ajo kohë la pas për popullin."Bëhet fjalë për një orë mësimi në klasat e ta për periudhën e diktaturës komuniste. Nga një foto e hedhur në Facebook-un e shkollës është menduar se.
  3. Komuniteti LGBTI po përballet me paragjykime, por jo rrallë edhe gjykohet nga përfaqësues fetarë. Gazeta Express ka kontaktuar një prift për ta pyetur se si i sheh ai homoseksualët, biseksualët e transgjinorët, dhe çfarë thotë feja katolike për ta.
  4. Dashuria e tyre që fillet i ka në vitin do kurorëzohet më 8 tetor të këtij viti. Nipi i Mbretit Zog, Princ Leka II martohet me artisten, Elia Zaharia. Në një intervistë ekskluzive për fortpropapinmimarkingfesembrarara.coinfo ata flasin për detajet e dasmës, për dashurinë që kanë për Kosovën, për integrimin e të gjitha trojeve në [ ].
  5. Apr 26,  · Sallën e Teatrit Kombëtar të Kosovës të mërkurën mbrëma e kishin mbushur dashamirët e këngës të Riza Bytyqit. Ansambli shtetëror i këngëve dhe valleve “Shota” ka shfaqur koncertin tradicional “T’i këndojmë pranverës”, i cili këtë viti i dedikohej solistit të këtij ansambli Riza Bytyçit, me rastin e pensionimit të solistit, shkruan sot gazeta "Zëri".
  6. Sipas Los Angeles Times, vjeçarja ka patur probleme shëndetësore dhe financiare vitet e fundit. Ajo jeton vetëm me dollarë në muaj që merr nga qeveria. Zamourka, nga Rusia, i tha Times se mbërriti në Amerikë kur ishte vetëm 24 vjeçe. Fillimisht u vendos në Missouri ku punonte në një shtëpi pleqsh dhe .
  7. Në shkollë obligohen të shkojnë anipse nxënësit i kanë në pushim pranveror. Por kështu nuk është dashur të veprojnë edhe në vitet paraprake mësuesit e Drenasit, të paktën jo në pushimet e shkurtra si ky i pranverës. Mësimdhënësit nuk po e shohin të drejtë faktin se duhet të paraqiten në punë pa pasur ndonjë detyrë [ ].
  8. Dialogu duhet të përfundoj me njohje reciproke dhe Serbia duhet të heq Kosovën nga preambula kushtetuese e saj e cila doemos ndërlidhet me kapitullin 35 pa përmbushjen e të cilit rruga e Serbisë për në BE nuk mund të realizohet. Kjo nënkupton që Serbia duhet absolutisht të normalizoj marrëdhëniet dhe të njeh fqinjët e saj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *